top of page

Slovenská balada - Moja pocta, poďakovanie a prosbaMilí Slováci!


Napísala som pre vás knihu.

Je to útla knižočka, ktorá síce ešte ani nevyšla, ale už má za sebou búrlivú minulosť a musí bojovať o svoju budúcnosť. Aby nejakú mala, rada by som Vás poprosila o pomoc.


Moja pocta a poďakovanie

Toto je kniha pre všetkých Slovákov a moje osobné poďakovanie, poklona a hlboká pocta všetkým tým, ktorí sa pre svoje zmýšľanie, názory a často len za oprávnené otázky ocitli "vo vyhnanstve" spoločnosti.


Moja pocta patrí všetkým tým, ktorí nielen neprestali myslieť, neohli chrbát a boli verní svojim hodnotám, ale hlavne (!!!) tento boj zvládli bez toho, aby zabudli, že sú ľudskými bytosťami.


Každý, kto si zachoval slušnosť, ľudskosť, otvorenú myseľ aj srdce.

Každý, kto sa zdržal agresívnych a hlúpych útokov, hoci by na ne možno aj mal plné právo. Každý, kto s chladnou hlavou a trpezlivo znášal urážky, osočovanie, ponižovanie a diskrimináciu vo viere, že karta sa obráti a spravodlivosti bude učinené za dosť.


Lebo nikdy nestačí len mať pravdu... Treba mať aj pokoru, hrdosť a odvahu, ale treba mať aj srdce dobrého človeka!


Vy všetci, ktorí ste sa v týchto riadkoch našli vedzte, že sa pred Vami skláňam a za Vašu odvahu, ľudskosť a vytrvalosť Vám ďakujem.


Som jednou z vás. Viem, aké to je...


Táto kniha je len prvou časťou môjho poďakovania... chystám aj druhú.O čom je Slovenská balada?


Je to veršovaný príbeh Slovákov a Slovanov, pri ktorom pookreje každé srdce, čo bije pre slovenský kRAJ.


Je to príbeh našich otcov a starých otcov, našich mám a starých mám. Spomeňte si na odkaz svojich predkov. Uctite si, čo vybudovali a poďakujte za to, čo tu pre nás nechali, čo nás naučili a hlavne, čo všetko museli obetovať.


Je to trpký príbeh starý stovky rokov, ktorý sa opakuje aj dnes. Kto má slovenské srdce na pravom mieste, ten cíti, že sa mu pod nohami otriasa rodná hruda. A možno sa aj trochu bojí...


Je to príbeh o precitnutí a sklamaní z toho, ako sa vždy necháme oklamať... Každému sa to môže stať. Kto je dôverčivý a má dobré úmysly, je príliš ľahkým terčom. Niekedy je pre nás oklamanie osudné, ale nie vždy to tak musí byť... Niekedy sa aj osud dá zmeniť!


Je to príbeh o slobode a pravde a jeho koniec je stále zahalený v hmle ako štíty hôr pred východom slnka.

Je to príbeh aj o našom krásnom Slovensku


O slovenských horách a jaskyniach. O lesoch, poliach a vode, ktorá je naším životom, bohatstvom a národným pokladom. Je to príbeh, ktorý hovorí aj o slovenskom národe. Ten je prajný, múdry a dôverčivý... Niekedy až príliš. Dnes nám ostáva len veriť, že to dobré slovenské srdce, nebude už iba spomienkou v ľudových povestiach a rozprávkach, ale že bude ďalej biť aj v ďalších generáciách. Je to príbeh o slovenských rodinách, o starostlivých matkách aj otcoch. O tom, aké silné tie slovenské rodiny môžu byť, ale tiež o tom, ako málo stačí, aby sa zasialo semienko pochybností, ktoré všetko zničí.Nie je to len príbeh minulosti

Viete čítať medzi riadkami?

Túto knihu nebudete musieť čítať mesiac, týždeň, a dokonca na to nepotrebujete ani jeden celý deň... Ale na to, aby ste našli a porozumeli všetkým skrytým odkazom a obrazom, ju budete musieť prečítať možno aj stokrát a možno aj s odstupom niekoľkých dní, mesiacov či rokov. Je v nej ukrytých mnoho paralel nielen so životom našich predkov, ale aj s tým dnešným. Povahy ľudí, skúšky, ktorým čelíme, sny, ktoré máme. Na niektorých stránkach sa určite nájdete aj vy...


Ako knihu podporiť a získať výtlačok domov?


  1. Nejde o verejnú zbierku právnickej alebo fyzickej osoby, ani OZ. Ak sa rozhodnete na knihu prispieť, ide o dar pre súkromnú osobu.

  2. Ak sa rozhodnete prispieť sumou 13 Eur, ako poďakovanie odo mňa Vám po vydaní pošlem poštou knihu Slovenská balada s podpisom aj s venovaním. ( Ak si želáte viac kusov: 2ks 23, 3ks 33, 4ks 43, 5ks 50, 6ks 60... 5 a viac kusov bez poštovného. :))

  3. Ak sa rozhodnete prispieť sumou 25 Eur, ako odmenu Vám po vydaní pošlem poštou knihy Slovenská balada a Kult zmeny s podpisom aj s venovaním.

  4. Do poznámky pre prijímateľa napíšte DAR + Vašu adresu + mailový kontakt = veľmi dôležité, aby ste mali informácie o tom, či Vám bude zaslaná kniha, alebo späť Vaša platba.

  5. Vaše finančné dary môžete posielať na účet: SK62 0900 0000 0002 0208 3158

  6. Možnosť podpory potrvá do odvolania - do vyčerpania prvého vydania.

  7. V prípade, že by ste mali záujem darovať väčší finančný dar, a tým pádom aj mali záujem o väčší počet knižiek, prosím, kontaktujte ma mailom info@stelagabriel.sk .Vopred každému z vás z celého srdca ďakujem!


V prípade akýchkoľvek otázok ma, prosím, kontaktujte mailom na info@stelagabriel.sk
Tak, Slováci,

pozor dajte!

A ešte toto pamätajte…


Ukáže až čas,

či ten, kto zradil raz,

opäť zradí vás.


My sme národ holubičí.


Veľké srdcia

a náruč vrelá.

Aj rameno ponúkneme

a že to naše


znesie veľa...


...ale koľko ešte?Comments


bottom of page