top of page

Hľadáte dokonalý vianočný darček?

Ťažko sa dnes hľadá darček, ktorý v sebe skrýva kus skutočného srdca. Ja mám pre vás rovno tri.

Rozmýšľate, čo kúpiť niekomu, koho máte úprimne radi, ale máte pocit, že nič nie je dosť originálne a dosť osobné?


Hľadáte darček, ktorým človeka povzbudíte do nových dní, ktorým mu poviete, čo všetko pre vás znamená?


Hľadáte darček pre s sestru či brata, najlepšiu kamarátku, pre rodičov alebo milovanú polovičku? Už nehľadajte, už si stačí len vybrať.

Kniha Kult Zmeny


Toto je ideálny darček pre: toho, komu prajete odvahu na rozhodnutie, komu prajete nové životné smerovanie, ale aj nový pohľad na svet.


Pre všetkých, ktorí po zmenách túžia, ale sa ich aj boja. Keďže zmeny sa týkajú žien aj mužov či majú 15 alebo 50, je to naozaj darček pre všetkých.


Je to o „prvom kroku“, o našich zvykoch aj ťažkých rozhodnutiach.

Toto nie je tak úplne motivačná literatúra. Nie je to ani úplne príbeh, ale je to úplne o živote.

O živote, ktorý je autentický a pravdivý. Každý deň sa nám mení pred očami. Zmeny sú rýchle aj pomalé, niektoré si takmer nevšimneme a niektoré nám doslova berú dych aj pôdu pod nohami. Zmeny sú hybnou silou našich dní, našich snov aj ambícií. Sú dynamikou našich životov, ktorá nám nedovolí zastať a núti nás kráčať ďalej aj v momentoch, keď presne nevieme, čo potrebujeme zmeniť.


Zmeny sú to, čoho sa bojíme, aj to, po čom najviac tužíme.

Chceli by sme zmeniť svet, zmeniť svojich partnerov, zmeniť politikov, zmeniť počasie, niekedy by sme chceli zmeniť každého okolo seba, ale zabúdame, že to jediné, čo zmeniť skutočne môžeme, sme my. A hoci to znie jednoducho, často snahy niečo na sebe zmeniť sú naše najťažšie skúšky.
Kniha Prajem Ti zo srdca ...ešte veľa rán!


V názve tejto útlej knižočky sú schované "rána" aj "rany", lebo si myslím, že všetci si zaslúžime v živote aj to dobré, krásne, nežné, radostné a veselé = tie slnečné voňavé rána, ale potrebujeme aj tie skúšky, poučenia, trápenia, a to sú tie naše boľavé rany...


Ráno, zmeny, skúšky, vytrvalosť, viera... to všetko v knihe je. Komu to venujete?Toto je ideálny darček pre...v knihe je všetko písané neutrálne práve preto, že viem, že ešte veľa rán chceme venovať aj mamám, aj otcom, aj sestrám, aj bratom, priateľom aj priateľkám...


Dala som si záležať, aby bol tento darček naozaj vhodný pre každého.

Knihu môžete venovať žene aj mužovi, v texte nie je vidieť, že ju písala žena takže ju môže venovať manželka svojmu milovanému mužovi, alebo otec svojej milovanej dcére.


Kniha Slovenská balada


Toto je veršovaný príbeh Slovákov a Slovanov, pri ktorom pookreje každé srdce, čo bije pre slovenský kRAJ. Je to príbeh našich otcov a starých otcov, našich mám a starých mám. Spomeňte si na odkaz svojich predkov. Uctite si, čo vybudovali a poďakujte za to, čo tu pre nás nechali, čo nás naučili a hlavne, čo všetko museli obetovať. Je to trpký príbeh starý stovky rokov, ktorý sa opakuje aj dnes. Kto má slovenské srdce na pravom mieste, ten cíti, že sa mu pod nohami otriasa rodná hruda. A možno sa aj trochu bojí...


Je to príbeh o precitnutí a sklamaní z toho, ako sa vždy necháme oklamať...

Ideálny darček pre?


Možno som sa trochu unáhlila, lebo toto naozaj nie je darček pre každého. Je to darček pre tých, ktorým v hrudi bije veľké a pravé slovenské srdce. Je to pre tých, ktorí ešte pamätajú a ctia pravé hodnoty a ktorí sa nehanbia za tradície a ľudovú tvorbu, ba naopak, sú na ňu hrdí.


Pri tejto knihe bude mať každý "guču v krku" už po prvých stránkach a niekde v polovici, ak nie skôr, sa skotúľajú prvé slzy po líci.


Nielen starí rodičia, ale aj vnúčatá by mali mať túto knihu na poličke...

Comments


bottom of page